Ko-terapija pāriem

Kas ir ko-terapija pāriem?

Pāru terapija ir terapijas veids, kas palīdz grūtībās nonākušiem pāriem. Parasti ar pāriem strādā viens terapeits. Mēs piedāvājam Ko-terapiju pāriem, kad vienlaikus strādā 2 terapeiti, gan sieviete, gan vīrietis.

Kad pāru terapija varētu būt noderīga?

Mēs strādājam ar dažādām grūtībām, kurās nonākuši pāri:

   • kad gadu gaitā partneri kļuvuši par svešiniekiem,

   • kad sajūta, ka attiecības ir “iesprūdušas”,

   • kad saruna nav iespējama bez savstarpējiem aizvainojumiem un kritikas,

   • kad partneri domā par šķiršanos, vai kāds no pāra jau pieņēmis lēmumu šķirties,

   • kad mīlestība un maigums ir “aizmidzis”,

   • kad partneri piedzīvojuši krāpšanu vai citu nodevību,

   • kad radušās seksuālas dabas grūtības.

Kas notiek pāru terapijā?

Pāru terapijā mēs piedāvājam vadītu un drošu vidi, kurā abi partneri var atklāti runāt. Mēs palīdzam pārim ieraudzīt viņu traucējošos uzvedības modeļus un kopā mācamies atrast jaunus. Kopā mēs definēsim terapijas mērķi un tematus. Mūsu, kā profesionāļu, uzdevums ir sekot līdzi tam, lai pāris nenovirzās no tēmas, lai mūsu sadarbība noritētu konstruktīvā veidā. Mēs nodrošināsim, ka kritiskās un pozitīvās daļas pārmaiņus mijas, jo, neskatoties uz visu izmisumu, ir bijuši arī priecīgi mirkļi.

Mēs sniedzam atbalstu pārim, skaidri definējot viņu grūtības, lai varam strādāt pie tām radoši un produktīvi. Tas palīdz atgūt uzticību viens otram, pieņemt lēmumus, sākt jaunu nodaļu attiecībās. Mēs koncentrējamies uz tagadni un nākotni. Kādām vajadzētu būt nākotnes attiecībām? Kādas ir vēlmes un cerības, kā tās var ieviest soli pa solim realitātē?

Terapeitiskās sarunās pāris mācās uzlabot savas komunikācijas prasmes, dziedēt vecās brūces, pabeigt nepabeigtas situācijas, un vienoties par turpmākajiem soļiem.

Kāpēc KO-terapija?

Īsā atbilde: Jūs esat divatā, tāpat kā mēs.

Garā atbilde: Vīrieši un sievietes ir atšķirīgi, un no šīs atšķirības rodas daudzas grūtības. Terapeitiskajā procesā mēs izmantojam mūsu pašu daudzveidību, lai palīdzētu jums jūsu daudzveidībā. Mums, kā profesionāļiem ar atšķirīgu kultūras un profesionālo izcelsmi, bieži ir atšķirīgi viedokļi un mums ir jāvienojas. Jums būs iespēja novērot, kā mēs, kā terapeitu pāris sadarbojamies savā starpā, kas jums būs palīdzoši, meklējot idejas savai sadarbībai. Tātad, iegūsiet ne tikai divu terapeitu profesionālo skatījumu, bet piedzīvosiet “dzīvu” sadarbību. Dažas pāra tēmas ir ļoti sāpīgas, un abiem ir nepieciešams atbalsts, lai strādātu ar šo tēmu. Mēs esam šeit priekš jums. Abi jums abiem.

Mēs zinām, ka ko-terapija ir dārgāka. Bet esam pārliecināti, ka tas ir tā vērts. Jūs saņemat vislabāko atbalstu gan kvalitātes, gan efektivitātes ziņā.

Cena

Viena sesija (90min) maksā 100,- €

Strādājam latviešu valodā.


Par mums

Gunta Vītola
Gunta Vītola
Martins Hiršbīls (Martin Hirschbühl)
Martins Hiršbīls

Esam terapeitu pāris, kurš strādā ar pāriem – Gunta Vītola (geštaltterapeite un supervizore) un Martins Hiršbīls (psihologs un ģimenes psihoterapeits). Balstoties uz savu pieredzi darbā ar pāriem, esam nonākuši pie secinājuma, ka visefektīvāk strādāt ar grūtībās nonākušiem pāriem ir tieši terapeitiskajā pārī. Terapeitiskajā sesijā mēs esam līdzvērtīgās attiecībās, jūs esat divi un mēs esam divi. Tas dod papildus iespēju, izdzīvot attiecību dinamiku, mācīties būt konfliktā un konstruktīvi to risināt. Priecājamies, ka esam satikušies terapeitiskajā pārī un varam būt noderīgi jums ar savām zināšanām un pieredzi, ar jums kopā izdzīvot jūsu grūtības un atrast jaunus risinājumus. Profesionālā valodā to sauc par Ko-terapiju pāriem.

× Get in touch!